دانشگاه ها در

اطلاعات دقیق درخصوص مکان های مختلف تحصیل

روی لینک های زیر کلیک کنید تا درباره تحصیل در کشورهای مختلف اطلاعات بیشتری کسب نمائید. در اینجا حقایقی درباره کشورها در اختیار شما قرار خواهیم داد و در خصوص نظام محلی تحصیلات عالی، هزینه شهریه، چگونگی روند سال تحصیلی، امکانات تحصیلی برای دانشجویان بین الملل و موارد دیگر با شما سخن خواهیم گفت. همچنین راهنمایی های مفید و اطلاعات عملی درباره بیمه درمانی، ویزای دانشجویی و هزینه زندگی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مطالعات بازرگانی در سراسر جهان

مطالعات بازرگانی چیست؟
مطالعات بازرگانی یک رشته تحصیلی است که مجموعه ای از رشته های حسابداری، بازاریابی، امور مالی و مطالعات سازمانی یا مدیریت را در بر می گیرد. کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یا MBA از برنامه های اصلی حوزه مطالعات بازرگانی است. آن دسته از برنامه های مطالعات بازرگانی که درجه تحصیلی بالاتر ارائه می نمایند به مراتب تخصصی تر می باشند و بر رشته های تخصصی تر در حوزه بازرگانی مانند روابط کارگری، بازاریابی، کارآفرینی، انفورماتیک بازرگانی، تجارت بین الملل، مدیریت استراتژیک ریسک، امور مالی و غیره متمرکز می باشند. برنامه های تحصیلی در زمینه مطالعات بازرگانی از سوی دانشگاهها و مدارس عالی برای دانشجویان بین الملل در سرتاسر دنیا ارائه می شود.

تحصیل در رشته بازرگانی در خارج از کشور چه مزایایی دربر دارد؟
مطالعه و تحصیل در رشته بازرگانی در خارج از کشور می تواند علاوه بر تجربه تحصیلات دانشگاهی مزایای بین فرهنگی نیز به همراه داشته باشد. بسیاری از دانشجویان هر سال به دلیل شهرت و یا رده علمی برتر برخی مدارس عالی کشورهای دیگر، تقاضای تحصیل خود را به این مراکز تحصیلی ارائه می کنند. دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور می باشند، می توانند نه تنها از میان مدارس عالی نزدیک، بلکه از میان مدارس عالی بازرگانی برتر جهان مدرسه مورد علاقه خود را انتخاب کنند. دانشجویان رشته بازرگانی که در خارج از کشور خود تحصیل می نمایند، می توانند مهارت های ارتباطی بین فرهنگی خود که برای موفقیت در بازار کار جهانی امروز حیاتی است را بهبود بخشند. دانشجویان بازرگانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور این امکان را دارند که از تجارب کار عملی برای شرکتی در یک کشور دیگر بهره مند گردند.

در برنامه تحصیلی بازرگانی خارج از کشور چه موضوعاتی مطالعه می شود؟
برنامه های تحصیلی بازرگانی در خارج از کشور به لحاظ رشته تخصصی و مواد درسی حتی در درون رشته تخصصی با یکدیگر متفاوت می باشند، به طوریکه دو برنامه تحصیلی به ندرت کاملاً شبیه به یکدیگر می باشند. دانشجویان بین الملل که به تحصیل در رشته بازرگانی در سرتاسر جهان مشغول می باشند اغلب ترجیح می دهند در یکی از گرایش های حوزه تحصیلی خود ادامه تحصیل دهند مانند فروش، اقتصاد، لجیستیک، مدیریت سلامت، کارآفرینی یا بانکداری. ساختار دوره تحصیلی، تکالیف درسی، ارزیانی ها، پروژه ها و رساله یا پایان نامه (در صورت نیاز) نیز بستگی به رشته و درجه تحصیلی دارد. دانشگاههای خارج از کشور دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشدمدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی اجرایی، دکترای مدیریت بازرگانی، PhD بازرگانی و غیره ارائه می نمایند.

با تحصیل در رشته بازرگانی در خارج از کشور چه نوع پیشرفت شغلی را می توان انتظار داشت؟
با توجه به آمارها فارغ التحصیلان برنامه های تحصیلی بازرگانی شانس خود را برای گزینش در یک شغل و یا ترفیع شغلی در حوزه کاری خود افزایش می دهند. صرف نظر از اینکه درجه بازرگانی بالقوه بر امکانات شغلی فرد می افزاید، کسب درجه بازرگانی در خارج از کشور را می توان حتی یک مزیت برتر نیز تلقی نمود. کارفرمایان کنونی و آتی بر این باورند که تحصیل در رشته بازرگانی در خارج از کشور موجب می شود تا دانشجو در تماس و ارتباط بیشتر با بازارهای جهانی قرار گیرد و درک بهتری از بازرگانی بین الملل داشته باشند.

تحصیل در رشته بازرگانی در خارج از کشور چه میزان هزینه دربر دارد؟
میزان شهریه و مخارج تحصیلات بازرگانی در خارج از کشور از یک مدرسه بازرگانی به مدرسه دیگر و از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است. کمک های مالی نیز ممکن است از سوی سازمانهای خصوصی و عمومی برای دانشجویانی که در پی تحصیلات بازرگانی در خارج از کشور می باشند، ارائه گردد. هر یک از مدارس بازرگانی مورد نظر می تواند اطلاعات مبسوطی درباره هزینه تحصیل و امکان برخورداری از کمک های مالی در اختیار متقاضیان قرار دهند.

چرا درجه بازرگانی را از دانشگاهی در خارج از کشور خود دریافت نمائیم؟
تمامی مدارس بازرگانی معتبر جهان در یک نقطه معین متمرکز نمی باشند. دانشجویان با اخذ درجه تحصیلی بازرگانی خود از دانشگاهی در خارج از کشور می توانند از مزایای بیشماری برخوردار می گردند. اما برخی از دانشجویان به دلیل کار و یا تعهدات شغلی نمی توانند از کشور خود برای کل مدت تحصیل خارج شوند. بنابراین تحصیلات بازرگانی آنلاین بهترین فرصت برای این افراد است تا درجه تحصیلی خود را از دانشگاه مورد نظر خود بدون آنکه از کشور خارج شوند، اخذ نماید. تحصیل آنلاین انعطاف در برنامه ریزی را به همراه دارد زیرا می توان دوره ها را در هر زمان از طول روز یا شب تکمیل نمود. همچنین مزایای دیکری نیز برای تحصیل آنلاین متصور است که از آن جمله می توان به گسترش مهارت های نوشتاری و فنی و نیز برقراری ارتباط مستقیم با اساتید اشاره نمود.

رهنمود هایی در خصوص سفر برای دانشجویان بین الملل
بسیاری از دانشگاهها و مدارس عالی بخش پذیرشی دارند که مختص حمایت از دانشجویان بین الملل است. این بخش ها امکان ملاقات با دانشجویان بین الملل بازرگانی را فراهم می آورند، از آنها به لحاظ اقتصادی حمایت می کنند، در خصوص محل اقامت مساعدت می نمایند و اطلاعات خاص محلی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. آنچه مهم است این است که با جستجو و مطالعه بیشتر پیش از شروع برنامه تحصیلی یازرگانی در خارج از کشور با تفاوت های بالقوه تحصیل در خارج در مقایسه با تحصیل در داخل کشور آشنا شویم. این نکته نیز حائز اهمیت است که با یک دید باز از این امکان یعنی فرصت تحصیل در رشته بازرگانی در خارج از کشور که تنها یکبار در زندگی رخ می دهد، لذت ببریم.

اطلاعات بیشتر اطلاعات محدود