توضیحات رسمی را مطالعه کنید

دانشگاه گلاسکو که در سال 1451 تأسیس شد ، چهارمین دانشگاه قدیمی در دنیای انگلیسی زبان است و به عنوان دانشگاه اسکاتلندی سال 2018 نامگذاری شده است . گلاسکو مکانی است که افراد جاه طلب را به موفقیت القا می کند. مکانی که ذهن های پرسجو می توانند ایده های خود را توسعه دهند. مکانی که در آن مردم کشف می کنند که جهان را تغییر می دهد.

دانشگاه گلاسکو در بین فارغ التحصیلانش پدر اقتصاد آدام اسمیت را شامل می شود و مدرسه بازرگانی آدام اسمیت به افتخار او نامگذاری شده است. هدف ما پیروی از میراث او و ایجاد فارغ التحصیلان در حال تغییر جهان است که تأثیر مثبتی بر فرهنگ و جامعه می گذارد.

ما به دگرگونی سازمانها و مشاغل کمک می کنیم. تجارت ما رهبران ، محققان و متخصصان الهام بخش را ایجاد می کند که تحقیقات و روابط آنها با صنعت تأثیر واقعی داشته و سازمان ها را تحت تأثیر قرار می دهد و در سطح جهانی رشد می کند.

این مدرسه دارای تاج سه گانه اعتبار است و توسط انجمن پیشبرد دانشکده های تجاری دانشگاه (AACSB International) ، سیستم ارتقاء کیفیت اروپا (EQUIS) ، و MBA Glasgow توسط انجمن MBA (AMBA) معتبر شناخته شده است.

چرا مدرسه بازرگانی آدام اسمیت؟

آدام اسمیت در سراسر جهان به عنوان یکی از مهمترین چهره هایی که از روشنگری اسکاتلند و حوزه اقتصاد پدید آمده است ، شناخته می شود. نامگذاری دانشکده تجارت به افتخار او از روابط نزدیک خود با دانشگاه یاد می کند و شهرت بین المللی دانشگاه را تقویت می کند.

روشنگری ، درگیر و مبتکر

با درگیر شدن در تدریس چند رشته ای و تحقیقاتی منجر به ایجاد اشتغال برای پرس و جو و یادگیری انتقادی در دانشجویانمان می شویم. ما همچنین با آگاهی از برنامه اشتغالزایی و اشتغال ، توسعه ویژگی ها و مهارت های فارغ التحصیل قرن 21 را تشویق می کنیم. تحقیقات شناخته شده بین المللی که آکادمی ، سیاست و عمل را آگاه می سازد ، دانشکده بازرگانی آدام اسمیت را به جلو سوق می دهد. انتشار آن آموزش را آگاه می کند ، فرهنگ ما را شکل می دهد و تأثیر می گذارد ، در حالی که سنت روشنگری و سرمایه گذاری اسکاتلندی را ترویج می کند.

دانشکده بازرگانی دانشگاه گلاسگو در حال توسعه به سرعت در حال انجام ماموریت خود می باشد تا در سطح بین المللی شناخته شود و هم برای تعالی تدریس و هم برای تحقیقات با کیفیت بسیار مورد توجه قرار گیرد. پیوند ما با چنین محقق برجسته ، دانشگاه و دانشکده تجارت را متمایز می کند و رویکرد بین رشته ای ما در مورد رشته های تجاری را نشان می دهد.

آدام اسمیت و دانشگاه گلاسکو

اسمیت زمان حضور خود در گلاسگو را اینگونه توصیف کرد: "بسیار مفید و در نتیجه شادترین و شریف ترین دوران زندگی من.

آدام اسمیت در سال 1723 در کرککلدی متولد شد. وی در اوایل چهاردهمین سالگی - اما برای زمان غیرمعمول - وارد دانشگاه گلاسگوو در سال 1737 شد. وی به دانشگاه بازگشت ، ابتدا به عنوان استاد منطق در سال 1751 و سپس یک سال بعد به عنوان استاد فلسفه اخلاق ، پستی که وی در اختیار داشت تا اینکه وی در سال 1764 زندگی آکادمیک را برای پست پرسود تر معلم / همراه با دوک جوان بوکچوچ ترک کرد. .

این ارتباط نهایی او نبود زیرا در سال 1787 به عنوان رئیس دانشگاه انتخاب شد و در نامه ای با تشکر از وی خاطر نشان کرد که وی روزهای استاد خود را به عنوان مفیدترین و به همین دلیل شادترین و شریف ترین دوره من به یاد می آورد. زندگی او علاوه بر دوره های فلسفه و فقه ، در مورد تاریخ ، ادبیات و زبان نیز گفتگو کرد و مقالاتی را درباره زبان و تاریخ نجوم منتشر کرد. اما قابل توجه ترین محصول دیگر سالهای گلسکو ، دومین کتاب عالی او با نام تئوری احساسات اخلاقی است که در سال 1759 ظاهر شد.

تمام کارهای اسمیت عمیقاً در فلسفه اخلاقی سرچشمه گرفته است. در واقع این واقعیت ساده که نسخه نهایی تئوری احساسات اخلاقی ، حاوی نسخه های گسترده ای در سال 1790 ، یعنی سال درگذشت او ظاهر شد ، به ما می گوید این است که تعهد اسمیت به دیدگاه اخلاقی در کنار و فراتر از انتشار ثروت ملل ماندگار است. .

میراث آدام اسمیت

اسمیت مخالف تلاش برای هدایت "بازار" است اما آنچه که او با آن مخالف است تلاش برای هدایت فعالیت های فرد ، "آزادی طبیعی" آنها برای دنبال کردن اهداف خود به روش خاص خود است. این خود یک موقعیت "اخلاقی" است و اسمیت هرگز این دیدگاه را کنار نمی گذارد. از این رو وی خاطرنشان می کند که تقسیم کار ، به عنوان یک نتیجه بدخیم ناخواسته ، کارگر را احمق و نادان جلوه می دهد. وی برای رفع این مسئله از یك سیستم یارانه ای عمومی آموزش ابتدایی حمایت می كند. در همین راستا ، دولت می تواند نهادها (از جمله بانک ها) را به نفع مردم تنظیم کند.

اسمیت شهرت محبوب "پدر سرمایه داری" ، طرفدار "نیروهای بازار" و معتقد به چیزی به نام "دست نامرئی" برای تولید نتایج اقتصادی مطلوب است. با این حال ، اگر ما اسمیت را بخوانیم ، می توان این ویژگی ها را ساده سازی کرد. اگر از او سؤال شود كه اسمیت از "بسته های وام دار" ، "بدهی های سمی" و مواردی از این قبیل چه چیزی ساخته است ، مطمئناً جواب او این بود كه این شیوه ها خلاف آنچه كه او سعی داشت تدریس كند ، بود. نگرانی همه جانبه او به فلسفه اخلاقی که او را نسبت به شیوه اداره اقتصاد معاصر منتقد می کند. اگر او "پدر سرمایه داری" بود ، او پدر و مادر ناامید می شد.

اسمیت یک متفکر کل نگر است. مؤلفه اقتصادی دیدگاه وی تنها یکی از بسیاری از مواردی است که در کل بافت اندیشه وی بافته شده است. اسمیت نه تنها اقتصاددان اول بود ، بلکه همچنین یک فیلسوف لطیف و برجسته ، یک مورخ آگاه و پیشرفته ، یک جامعه شناس مورد توجه و بصیرت و تحلیلگر ادراک فرهنگ نیز بود. به طور خلاصه ، او منظره ای از جهان ، و رفتار انسان در درون آن ، غنی و پیچیده ارائه می دهد.

- کریستوفر جی بری ، استاد نظریه سیاسی (برجسته)

برنامه‌های آموزش داده شده در:
  • انگلیسی

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید:

MBA

Adam Smith Business School, University of Glasgow

MBA Glasgow مهارت ها و دانش بسیار مهمی را به شما توانمند می کند و فرصت های شبکه ای را که برای تسریع در حرفه خود نیاز دارید ، به عنوان یک مدیر در بخش خصوصی ، سوم یا دولتی ... [+]

MBA Glasgow مهارت ها و دانش بسیار مهمی را به شما توانمند می کند و فرصت های شبکه ای را که برای تسریع در حرفه خود نیاز دارید ، به عنوان یک مدیر در بخش خصوصی ، سوم یا دولتی یا در توسعه جاه طلبی کارآفرینی خود به شما ارائه می دهد. ما به شما کمک می کنیم یک به یک حمایت کنیم تا بتوانید شما را به یک رهبر موفق تبدیل کنید.

چرا این برنامه؟ما از سال 1976 در حال آموزش MBA هستیم. برنامه ما معتبر AMBA است ، این بدان معناست که MBA ما بین المللی به بالاترین استاندارد شناخته شده است.ما هدفمند یک گروه کوچک و در عین حال متنوع از دانشجویان را استخدام می کنیم. در نتیجه شما می توانید 1 تا 1-1 تدریس و پشتیبانی اختصاصی دریافت کنید ، ضمن اینکه قادر خواهید بود برای یادگیری از تجربه و مهارت دانش آموزان هم زمان خود استفاده کنید.عینک تعاملی ، تعادل مناسب بین شهریه و بحث است.در طول سال ما میزبان یک سری برنامه های سخنرانی اجتماعی ، شبکه ای و سخنران مهمان هستیم تا تجربه یادگیری خود را ارتقاء داده و به شما کمک کنیم از MBA خود نهایت استفاده را ببرید.ما یک جایزه توسعه حرفه ای و اشتغال MBA ارائه می دهیم. این یک ابتکار منحصر به فرد است که فرصتی را برای شما فراهم می کند تا توسط یکی از فارغ التحصیلان MBA ما راهنمایی شوید.... [-]
بریتانیا گلاسکو
سپتامبر 2020
انگلیسی
تمام وقت
12 ماهها
پردیس دانشگاهی
اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی

Adam Smith Business School - Overview