Keystone logo
کرواسی

مطالعه MBA که در کرواسی 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  269
 • اشتراک ابزارها

  52
 • اشتراک اینترنتی

  24
 • حمل و نقل محلی

  44

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  7
 • بلیط سینما

  6
 • یک پیمانه آبجو محلی

  3

درباره کرواسی

درباره کرواسی واقع در دریای آدریاتیک در جنوب شرقی اروپا، کرواسی مرز با مجارستان، بوسنی و هرزگوین، صربستان، مونته نگرو و اسلوونی. این استقلال خود را در سال 1991 اعلام کرد، و هر چند هنوز در زمان برخی از سال ها مبارزه برای ایجاد ثبات، آن است که در حال حاضر یک دموکراسی پارلمانی جامد. از جمله در کشور جزایر بسیاری در دریای آدریاتیک هستند. همه با هم، کرواسی دارای 5،835 کیلومتر از خط ساحلی. کشور بیشتر از مسیرهای زمینی بین غرب اروپا و تنگه های ترکیه و دریای اژه کنترل می کند. آب و هوا هر دو دریای مدیترانه است و همچنین قاره، با دومی بیشتر شایع بودن و دادن به زمستان های سرد و تابستان های گرم افزایش است. در امتداد ساحل، آن است که معتدل تر. مطالعه کسب و کار در کرواسی اگر چه زبان ملی کرواسی است، با توجه به اینکه زبان انگلیسی است در چندین موسسه در نظر گرفته زبان کسب و کار، شما می توانید کسب و کار در کرواسی در آن زبان را مطالعه کنید.شما را پیدا خواهد هر دو کارشناسی و کارشناسی ارشد در کسب و کار در دسترس، و برخی از مدارس، به ارائه تخصص های مختلف از قبیل بازاریابی، مدیریت، امور مالی، منابع انسانی و سیستم های اطلاعاتی. در برخی از موارد، موسسه وابسته و یا شاخه ای از یک دانشگاه در کشور دیگر است. طول مدت زمان آن را به دریافت مدرک خود را در کرواسی بر روی برنامه خاص که شما را انتخاب کنید بستگی دارد. به طور کلی، برنامه کارشناسی خواهد چهار سال گذشته، در حالی که مدرک کارشناسی ارشد یک یا دو سال در طول است. دوره های مطالعه اغلب راه اندازی با توجه به تقویم ترم پاییز و بهار با جلسات، معمولا از ماه سپتامبر تا ماه مه؛ یک برنامه دوره تابستان ممکن است در دسترس و یا مورد نیاز است. به عنوان نمونه است، گزینه های آنلاین بیشتر انعطاف پذیر. هزینه آموزش خود را بسته به جایی که شما انتخاب می کنید به مطالعه و نوع برنامه است که شما برای انتخاب کردن متفاوت خواهد بود. مقطع کارشناسی ناپیوسته می توانید از اطراف 4375-5900 یورو در هر سال متغیر است.این هزینه های اضافی، کتاب، تخته و یا هزینه های زندگی را شامل نمی شود. هزینه های آزمون برای وابستگان در خارج از کشور نیز گنجانده شده است. برنامه MBA یک ساله ممکن است هزینه دو برابر، و ممکن است یک گزینه برای مطالعه پاره وقت نیز وجود دارد. گرفتن یک مدرک کسب و کار در کرواسی یک فرصت بزرگ برای دانش آموزانی که علاقه مند به کار در کسب و کار بین المللی است. این امر به ویژه مفید اگر شما را به استفاده از دادن کارآموزی، به عنوان کار در اینجا خواهد شد فرصت های یادگیری شما قادر نخواهد بود برای به دست آوردن جای دیگر فراهم می کند. به عنوان یک اقتصاد هنوز در حال توسعه، فضای کسب و کار در اینجا خواهد بود کاملا متفاوت از در برخی کشورهای دیگر. اگر یک برنامه است که وابستگی با موسسات خارج از کشور را انتخاب کنید، شما ممکن است بیشتر افزایش عرضه در بازار خود را برای اشتغال پس از فارغ التحصیلی.

نیازمندی‌های ویزا

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی (Viza C) / مجوز اقامت دانشجویی

قیمت و ارز

HRK 500

هزینه درخواست برای اجازه اقامت موقت به منظور تحصیل 500 کونا (حدود 65 یورو) است.

دانشجویان بین المللی دریافت کننده کمک هزینه از وزارت علوم، آموزش و ورزش کرواسی و آژانس تحرک و برنامه های اتحادیه اروپا از این هزینه معاف هستند اما باید هزینه صدور کارت اقامت را به مبلغ 240,00 HRK بپردازند. (تقریباً 35،00 یورو) و هزینه تمبر 20،00 HRK (تقریباً 3،00 یورو).

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کرواسی هستند، در صورتی که اقامت آنها در کرواسی بیش از 90 روز باشد، باید برای اجازه اقامت موقت اقدام کنند.

شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزا ندارند. اما داشتن پاسپورت و کارت شناسایی الزامی است. برای بقیه، ویزا مورد نیاز است که می توانید آن را از نزدیکترین کنسولگری کرواسی خود دریافت کنید.

اطلاعات مربوط به کشورهای مشمول شرایط ویزا را می توان در وب سایت وزارت امور خارجه و اروپا کرواسی یافت: http://www.mvep.hr/en/consular-information/visas/visa-requirements-overview/

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولگری جمهوری کرواسی

درخواست ویزا (Viza C) باید به نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولگری جمهوری کرواسی در کشور متبوع تبعه خارجی ارسال شود. درخواست ویزا را می توان به صورت حضوری یا از طریق ایمیل ارسال کرد.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

متقاضیان باید فرم درخواست ویزا (Viza C) را پر کرده و به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری کرواسی در محل اقامت خود تحویل دهند. داوطلبان می توانند درخواست خود را از طریق ایمیل یا حضوری ارسال کنند.

مدارک زیر باید ارائه شود:

 • عکس تک رنگ 35x45 میلی متر
 • گذرنامه معتبر و فتوکپی گذرنامه (شهروندان غیر اتحادیه اروپا) یا کارت شناسایی (شهروندان اتحادیه اروپا)
 • اثبات مسکن تضمین شده (مثلاً مدرک کتبی مبنی بر اسکان تضمین شده در خوابگاه دانشجویی یا اجاره آپارتمان و اثبات مالکیت آپارتمان صاحبخانه برای دانشجویان در خوابگاه خصوصی). لطفاً توجه داشته باشید که پس از ورود خود به کرواسی، ظرف 48 ساعت، باید آدرس خود را در اداره اتباع خارجی در اداره پلیس محلی ثبت کنید. اگر در هتل یا خوابگاه دانشجویی اقامت دارید آدرس شما به طور خودکار ثبت می شود.
 • گواهی بیمه سلامت
 • اثبات بودجه کافی برای حمایت از خود: بورسیه تحصیلی یا مدرکی دال بر دسترسی به منابع مالی به مبلغ حداقل 1000 کونا در ماه به مدت 12 ماه. گواهی دریافت بورسیه توسط شخص حقوقی اعطا کننده بورسیه و گواهی مالی توسط بانک به صورت صورت حساب بانکی صادر می شود.
 • مدرک پذیرش در یک موسسه آموزش عالی در کرواسی که به زبان کرواتی نوشته شده است.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

دانشجویانی که درخواستی را به نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولگری جمهوری کرواسی در کشور خود ارسال می کنند باید قبل از ورود برنامه ریزی شده خود به کرواسی این کار را انجام دهند. روش معمول ممکن است سه ماه یا بیشتر طول بکشد (از جمله زمان مورد نیاز برای ترجمه تمام مدارک لازم به کرواتی). همچنین یک گزینه سریع برای رسیدگی به درخواست وجود دارد و دانشجویان می توانند این درخواست را در نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولگری درخواست کنند، در این صورت هزینه بیشتری را پرداخت می کنند.

اجازه اقامت موقت معمولاً برای مدت یک سال یا برای مدت سال تحصیلی اعطا می شود.

زمان پردازش

3 Months

فرصتهای کاری

همه دانشجویان تمام وقت در موسسات آموزش عالی کرواسی می توانند برای کار دانشجویی گاه به گاه درخواست دهند. همین امر در مورد دانشجویان بین المللی نیز صدق می کند.

در کرواسی، استخدام دانشجویان تمام وقت توسط مرکز خدمات دانشجویی (خدمات دانشجویی) انجام می شود که دارای شعبه هایی در تمام شهرهای دانشگاهی و جاهای دیگر است.

دانشجویان بین‌المللی که در برنامه‌های تحصیلی کوتاه شرکت می‌کنند (دانشجویان تبادلی، دانشجویان مهمان) باید با موسسه آموزش عالی مورد درخواست بررسی کنند که آیا به آنها اجازه کار گاه به گاه دانشجویی از طریق مرکز خدمات دانشجویی و تحت چه شرایطی داده می‌شود یا خیر.

اگر یک دانشجوی بین‌المللی اجازه کار گاه به گاه دانشجویی از طریق مرکز خدمات دانشجویی را داشته باشد، می‌تواند با مراجعه حضوری به مرکز خدمات دانشجویی و پر کردن فرم ثبت نام کند.

ساعت در هفته

0

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.