We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

© Gdansk Foundation for Management Development
Gdansk Foundation for Management Development

Gdansk Foundation for Management Development

Gdansk Foundation for Management Development

مقدمه

ما که هستیم

Gdansk Foundation for Management Development (GFKM) یک شرکت آموزشی و مشاوره ای است که متخصص در ارائه پروژه های آموزشی، پشتیبانی و توسعه برای کارکنان مدیریتی و کارمندان شرکت های بزرگ و متوسط داخلی و خارجی است.

ما یکی از بزرگترین و با تجربه ترین موسسات آموزشی در لهستان هستیم. ما طیف کاملی از برنامه‌ها از جمله MBA اجرایی، آموزش درون شرکتی، آموزش آزاد، تحصیلات تکمیلی، برنامه‌های مربیگری و پروژه‌های مشاوره را ارائه می‌دهیم که به مشتریان ما هم افزایی استثنایی از اصالت و ارزش عملی را تضمین می‌کند.

نحوه عملکرد ما

در GFKM ما از راه حل های پیشرفته و عملی استفاده می کنیم. با این حال، ما از روش های خاصی صرفاً به خاطر استفاده از آنها استفاده نمی کنیم. آنچه مهم است دستیابی به نتایج بهینه برای مجموعه هدف است. ابزارهایی که در دوره مدیریت اجرایی MBA در طول برنامه‌های توسعه و مشاوره یا جلسات آموزشی استفاده می‌کنیم، با دقت انتخاب شده‌اند تا شرکت‌کنندگان بتوانند بهترین استفاده را از کلاس‌ها ببرند.

موارد زیر از جمله ابزارهایی است که ما به کار می گیریم:

یادگیری مبتنی بر فعالیت

جلسات آموزشی در GFKM با استفاده از تکنیک‌های تعاملی فشرده از جمله تعداد زیادی مطالعه موردی، تمرین‌ها، مثال‌های واقعی، ویدئوها و شبیه‌سازی‌های کامپیوتری انجام می‌شود. مربیان به طور منظم از یادگیری مبتنی بر فعالیت (یادگیری بر اساس انجام فعالیت ها) در کلاس های خود استفاده می کنند.

هدف ABL نقش معلم را تغییر می دهد. برای آنها مهم‌تر است که یادگیری را تسهیل کنند تا اینکه یک مرجع محترم و دارای دانش مشخص باشند. اگر کسی به چیزی علاقه مند باشد، خواه یک مشکل، ورزش یا فعالیت دیگری باشد، به چنین فردی کمک می شود تا در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کند. موضوعات آموزشی را می توان به شکلی جذاب ارائه کرد که در آن بازی ها و آزمایش ها راه را برای دانش بیشتر باز می کنند.

یادگیری مبتنی بر فعالیت برای بزرگسالانی تعیین شده است که اغلب به دلایل عملی برای انجام یک کار معین مطالعه می کنند. این روش شامل تابع کردن دوره آموزشی به یک فعالیت انتخابی است. شرکت کنندگان دانش و مهارت های لازم برای تکمیل یک کار خاص (مینی پروژه) را به دست می آورند و در طول آموزش خود روی آن کار می کنند. روش ABL معمولاً به عنوان مناسب‌ترین روش برای جلسات آموزشی در کسب و کار و یادگیری مهارت‌های عملی در نظر گرفته می‌شود.

SDI - موجودی توسعه قدرت

SDI ابزاری است که امکان کسب اطلاعات در مورد عوامل انگیزشی را در دو موقعیت ممکن می سازد:

  • وقتی همه چیز به خوبی پیش می رود و
  • زمانی که درگیری، مشاجره و موقعیت استرس زا وجود دارد.

این اطلاعات کلیدی است زیرا به ما امکان می دهد بفهمیم که چرا افراد خاصی بر ما تأثیر می گذارند و چگونه می توانیم آنها را تحت تأثیر قرار دهیم! علاوه بر این، ما می‌توانیم یاد بگیریم که چگونه مکانیسم‌های واقعی را که زیربنای روابط بین انسانی است، بشناسیم، و همچنین چگونه زبان خود را برای انتقال پیام انعطاف‌پذیرتر و کارآمدتر تنظیم کنیم.

مشاوران GFMD توسط یک شرکت انگلیسی آموزش دیده اند تا با استفاده از روش SDI آموزش موثری ارائه دهند. در طول کارگاه‌ها، دانش‌آموزان پرسش‌نامه‌هایی را تکمیل می‌کنند که بینشی در مورد رفتار آنها بر اساس روش SDI می‌دهد.

Insights Discovery®

Insights Discovery ابزاری است که از توسعه سازمان شما و کارکنان آن پشتیبانی می کند. این پرسشنامه ای است که سبک های کاری در محیط کار شما را بررسی می کند. می توان از آن در طی موارد زیر استفاده کرد:

  • استخدام
  • بهبود ارتباطات بین کارکنان
  • مذاکره با مشتریان - همچنین برای استراتژی های تجاری خوب عمل می کند
  • انگیزش کارکنان توسط مافوق خود در طول تیم سازی

مکان ها

  • Pomorska

    Aleja Grunwaldzka,472, 80-309, Pomorska

سوالات