Keystone logo
University of Poitiers

University of Poitiers

University of Poitiers

مقدمه

IC2MP (موسسه شیمی پواتیه: مواد و منابع طبیعی) یک موسسه تحقیقاتی چند رشته در سال 2012 تاسیس شده است (کارگردان: سابین پتی)، متخصص در این مطالعه از مواد (خاک رس، کاتالیزور، ...)، محیط زیست طبیعی (آب، خاک، ...) ، و واکنش های (طبیعی یا ایجاد می شود). موسسه به ویژه در سنتز، آلودگی زدایی و بهره برداری از منابع طبیعی متمرکز است. موسسه بستگی به دو موسسه هستند: CNRS و دانشگاه Poitiers (UMR CNRS 7285).

این موسسه در نتیجه از ادغام از تمام یا بخشی از چهار آزمایشگاه شیمی و علوم زمین با به رسمیت شناختن توسط دوستیابی CNRS از حدود چهل سال است. این چهار آزمایشگاه بودند از: آزمایشگاه تجزیه در شیمی آلی (LACCO، UMR 6503) سنتز و واکنش پذیری از مواد طبیعی (SRSN، UMR 6514) آزمایشگاهی، آزمایشگاه شیمی و میکروبیولوژی آب (LCME، UMR 6008 - تیم شیمی آب و آب درمان ) آزمایشگاه هیدروژئولوژی، رس، خاک و تغییرات (hydrasa، UMR 6269).

Vivez پواتیه از کورالی لالی در Vimeo و.

IC2MP در ارقام: موسسه دارای یک هیات از 250 نفر: 100 محقق (75 اعضای هیات علمی از دانشگاه پواتیه و 25 CNRS)، 50 کارکنان دائم برای حمایت از پژوهش (26 از دانشگاه و 24 CNRS)، 86 دانشجوی دکترا و 14 postdocs و کارکنان موقت. این پوشش می دهد 13،055 M2 با هم در علم دانشگاه از دانشگاه پواتیه، در محل دانشکده SFA و ENSIP. این ارائه می دهد تحلیلی و تجربی به معنای پلت فرم استثنایی به ENSIP آب، آبخوان سایت تجربی برچسب (SEH) و توطئه در سایت منع می کند؛ پارک تجهیزات بزرگ: شتاب دهنده الکترون، SEM، microtomograph اشعه X، NMR، XPS، طیف کم جرم و آنهایی که با وضوح بالا (GC / MS، LC / MS، GC / MS-MS، LC / MS-MS، MALDI-TOF ) ... IC2MP توسعه مشارکت های بسیاری با پارچه های صنعتی (ADEME، ANDRA، AREVA، CNES، فرانسه Agrimer، هوندا، IFP، IRSN، LAFARGE، پیر Fabre، OSEO، Rhodia و، شرکت سانوفی، ثور، سوئز، مجموع، VEOLIA، ...). مقدار متوسط ​​قرارداد خصوصی است تا 1 میلیون یورو یا حدود 15 درصد از بودجه تثبیت موسسه. IC2MP را پوشش می دهد یک زنجیره از علمی و دانش فنی از تحقیقات فرآیندهای تمیز، از جمله توسعه مواد، سنتز و خواص مولکولهای طبیعی و مصنوعی، فرآیندهای آلودگی، از طریق مطالعه و انتقالات و واکنشپذیری در محیط طبیعی، به ویژه در آب و خاک. زمینه های نگرانی نرم افزار انرژی، مواد و منابع طبیعی در یک محیط پایدار است.

مکان ها

  • Bât B27 - TSA 51106 4, rue Michel Brunet 86073 POITIERS CEDEX 9, , Poitiers

سوالات