Keystone logo
King Fahd University of Petroleum and Minerals (KFUPM) - College of Industrial Management (CIM) EMBA
King Fahd University of Petroleum and Minerals (KFUPM) - College of Industrial Management (CIM)

EMBA

Dhahran, عربستان سعودی

4 Semesters

زبان انگلیسی

پاره وقت

Request application deadline

Sep 2024

SAR ۱۳۰٬۰۰۰ / per year

در محوطه دانشگاه

بورسیه ها

فرصت های بورسیه تحصیلی را برای کمک به بودجه مطالعات خود کاوش کنید

مقدمه

هدف کلی برنامه اجرایی MBA در KFUPM ارائه یک فرصت یادگیری منحصر به فرد برای مدیران میانه و حرفه ای در پادشاهی عربستان سعودی و منطقه GCC است که مایل به افزایش دانش کسب و کار و اثربخشی خود را در حالی که باقی مانده به طور فعال در کسب و کار خود را وارد کنید و حرفه ای حرفه ای هدف ما این است که این متخصصان را قادر سازیم تا شرکت های خود را به آینده برسانند - محلی، ملی و جهانی. شرکت کنندگان در EMBA ما یاد می گیرند که افراد با رویکرد در معرض فرآیند کسب و کار در سراسر جهان باشند.

این برنامه برای توسعه تفکر استراتژیک و مهارت های رهبری شرکت کنندگان، و همچنین درک خود را از اقتصاد جهانی و استفاده از فناوری اطلاعات به منظور آماده سازی آنها برای نقش چالش انگیز به عنوان مدیران کسب و کار در یک کسب و کار با سرعت در حال تغییر و در سطح جهانی رقابتی طراحی شده است محیطی که خواستار چشم انداز های جدید و تمدید مجدد خود برای تبدیل چالش های تجاری به فرصت ها می شود. این برنامه بر دانش کسب و کار متقابل کارکردی، کار گروهی و مطالعه گروهی، اخلاق، و ایجاد ارزش به عنوان نخستین عاملی از شرکت های تجاری معاصر تاکید می کند.

برنامه درسی MBA اجرایی طراحی شده است که مرتبط، جهانی، تعاملی و جذاب باشد. برنامه درسی ارائه می دهد و چشم انداز یکپارچه و هماهنگ در مسائل مدیریت پیشرفته. این هدف در جهت تقویت رهبری شرکت کنندگان و مهارت تفکر استراتژیک است.

برنامه اجرایی MBA یک برنامه آموزشی 43 واحد است که چارچوب کامل برای مدیریت استراتژیک یک سازمان را فراهم می کند. این فرایند در اطراف یک فرمت کوچک طبقه بندی شده است، این برنامه انتقال دانش و مهارت های مورد نیاز برای دستیابی به ویژگی های لازم برای موفقیت در محیط کسب و کار همیشه در حال توسعه را تسهیل می کند.

MBA به عنوان یک دوره دو ساله (چهار ترم)، به منظور تطبیق برنامه های مشغول به کار شرکت کنندگان خود، برنامه ریزی شده است. در طول هر ترم، شرکت کنندگان هر دو هفته را در پنج شنبه ها و جمعه ها ملاقات می کنند. کلاس ها در تسهیلات طراحی شده برای آموزش اجرایی در داخل و خارج از دانشگاه برگزار می شود.

مأموریت برنامه

برای ارائه آموزش عالی با کیفیت بالا به مدیران بخش خصوصی و دولتی در منطقه. MBA اجرایی توانایی استراتژیک فکر کردن، برنامه ریزی و عمل در محیط رقابتی و پیچیده کسب و کار را افزایش می دهد.

اهداف

هدف کلی KFUPM-EMBA ارتقاء مهارت های مدیریتی لازم برای مدیران و مدیران با تجربه است که مایل به بهبود کارایی آنها هستند. به طور خاص، برنامه طراحی شده است تا:

 1. تاکید بر رهبری، اخلاق و نوآوری
 2. دیدگاه های استراتژیک
 3. تمرکز بر مدیریت تغییرات
 4. یک چشم انداز جهانی ارائه کنید
 5. تفکر انتقادی، مذاکرات، ارتباطات و مهارت های تیمی را بهبود بخشید

روش تدریس

KFUPM یک محیط یادگیری پویا ارائه می دهد. ما از روش تدریس استفاده می کنیم که بر اهمیت تعامل و تعامل کارکردی تأکید دارد. ما مجموعه ای متعادل از نظریه و تمرین را از طریق دوره های آموزش انفرادی مناسب تعریف می کنیم. شرکت کنندگان در EMBA نه تنها از تخصص دانشکده، بلکه از تجربه یکدیگر نیز یاد می گیرند. EMBA ما یک محیط یادگیری ارائه می دهد: پویا، تعاملی، مشارکتی و کاربردی. روش تدریس ما شامل استفاده از:

 1. گروه مطالعاتی
 2. شبیه سازی و بازی های کسب و کار
 3. سخنرانی ها
 4. نقش بازی کردن
 5. بحث ها
 6. تجزیه و تحلیل مورد
 7. برنامه های عملی
 8. سخنرانی های محققان برجسته، رهبران کسب و کار و مدیران در موضوعات و مسائل فعلی

مشخصات شرکت کننده

شرکت کنندگان در برنامه EMBA متخصصان اجرایی و چاشنی هستند. برای موفقیت، شرکت کنندگان باید:

 • به شدت متقاعد شده و اختصاص داده شده به یادگیری و ارتقاء حرفه ای خود را
 • بسیار بلندپروازانه و علاقه مند به پیشرفت زندگی حرفه ای خود هستند
 • به شدت الهام گرفته، مورد سوء ظن و اعتقاد به مشارکت مهم است

کلید موفقیت در EMBA ما تعهد است. MBA اجرایی KFUPM یک تلاش مستمر است و شرکت کنندگان باید به برنامه و الزامات آن متعهد باشند.

انتظار میرود که شرکت کنندگان زمان زیادی را برای آماده سازی تکالیف و جلسات گروهی اختصاص دهند. تمام جلسات آموزشی EMBA در کلاس های هوشمند برگزار می شود. برای به طور کامل از این مرکز بهره مند شوید، شرکت کنندگان مجبور هستند که کامپیوتر شخصی خود را قابل حمل کنند.

پذیرش مورد نیاز

شرایط پذیرش برای برنامه EMBA عبارتند از:

مدرک لیسانس از یک موسسه آموزش عالی، گواهی مهارت انگلیسی، حداقل 8 سال تجربه کاری، از جمله 3 سال در موقعیت مدیریتی متوسط ​​یا بالاتر. نامزدهای با تجربه کمتر از 8 سال کار می توانند به عنوان نمونه های استثنایی بر اساس توصیه های کمیته EMBA و معاونین CIM پذیرفته شوند.

تمام نامزدها باید یک فرم درخواست پذیرش کامل را که توسط موارد زیر پشتیبانی می شود، ارسال کنید:

 1. سه توصیه نامه
 2. رزومه فعلی
 3. نامه ای از تایید کارفرمای متقاضی (در صورت لزوم) به وضوح نشان دهنده درک کارفرمایان از خواسته های برنامه و تمایل آنها به حمایت از پذیرش متقاضی در برنامه با تعهد به آزاد کردن متقاضی از مسئولیت های شغلی شغلی در طول روزهایی که کلاس برگزار می شود

تمام برنامه ها مورد ارزیابی قرار می گیرند و نامزدهای احتمالی برای مصاحبه های شخصی که توسط تیمی از معاونین CIM برای برنامه های تحصیلات تکمیلی و اعضای کمیته دائمی EMBA انجام می شود دعوت شده اند. مصاحبه معمولا با هدف ارزیابی ویژگی های فردی نامزد (جاه طلبی، انگیزه، تعهد، ارتباط، و مهارت های بین فردی) مورد نیاز برای موفقیت و بهره گیری از EMBA است. این همچنین به تیم مصاحبه فرصتی برای غیر رسمی ارزیابی مهارت زبان انگلیسی متقاضی و ظرفیت آنها برای رفع خواسته های برنامه می دهد.

ساخت برنامه

 1. دوره اقامت
  دوره اقامت در ابتدای برنامه شروع می شود. مدت این دوره اقامت چهار تا پنج روز است. فعالیت ها در این دوره عبارتند از: گرایش به برنامه و مرور کلی رشته های مرتبط با کسب و کار (مثلا مدیریت، فناوری اطلاعات، اقتصاد، حسابداری، بازاریابی، مالی، و روش های کمی) و سمینارها در موضوعات مهم (مانند مهارت های ارتباطی، مدیریت زمان ، مدیریت استرس، مهارت های مذاکره و تفکر خلاق).
 2. برنامه تحصیلی
  این برنامه برای شانزده منطقه مرتبط طراحی شده است. اولین سال برنامه، بررسی عمیق ابزارها و عملکرد سازمان ها را فراهم می کند. تمرکز بر روی ارتباط بین این مناطق قرار می گیرد و پایه محکمی برای تجزیه و تحلیل عمیق تر در سال دوم برنامه خواهد بود. سال دوم، توانایی شرکت کنندگان برای مقابله با چالش های مدیریت پیچیده را با تمرکز بر محیط زیست بزرگتر کسب و کار گسترش می دهد.

مدت زمان و زمان بندی

43 ساعت اعتبار، دو سال EMBA به چهار ترم تقسیم می شود. کلاس ها هر دو هفته یکبار برگزار می شود و هر هفته دیگر پنجشنبه و جمعه است. کلاس ها از ساعت 8:00 صبح شروع می شود و در ساعت 4:30 بعدازظهر پایان می یابد (کلاس های جمعه ساعت 7:30 صبح شروع می شود) روزهای اقامت از ساعت 8 صبح تا 4:45 بعدازظهر

فارغ التحصیلی مورد نیاز

الزامات فارغ التحصیلی (و سیاست های حفظ) برای برنامه EMBA عبارتند از:

 1. رضایتبخش تمام کارهای مورد نیاز برای دوره شامل دوره اقامت.
 2. نگهداری حداقل GPA تجمعی 3.0 در مقیاس 4.0.
 3. حفظ استانداردهای بالاتری از رفتار حرفه ای، اخلاقی و شخصی به عنوان سیاست های دانشگاهی.

شهریه

هزینه تحصیلی اجرایی SR 130،000 برای کل برنامه است و شامل تمام مواد آموزشی، کتاب های درسی، هزینه دانشگاه، صبحانه و غرفه های قارچی و ناهار در طول دوره مسکونی و روز کلاس است. هزینه تحصیل در چهار سهم مساوی از SR 32،500 قبل از شروع هر یک از چهار ترم است.

حمایت از تجارب یادگیری

یادگیری از سخنرانی رهبران رهبری

جلسات "یادگیری از رهبران" یک ساعت سخنرانی ارائه شده توسط رهبران بسیار تاثیرگذار است که دعوت شده برای صحبت در یکی از کلاس های EMBA. سخنرانان برجسته دانش و تجربه غنی خود را در زمینه موضوع کلاس به اشتراک می گذارند.

سفرهای علمی بین المللی

برنامه EMBA چهار روز سفر علمی بین المللی به کره انجام می دهد. این سفر به طور مشترک توسط KAIST و KFUPM سازماندهی شده است.

اهداف و اهداف آموزشی برنامه

مطابق با اطمینان از استانداردهای یادگیری AACSB (انجمن پیشرفت مدارس دولتی کسب و کار) بین المللی، اهداف یادگیری و اهداف برنامه EMBA در زیر نشان داده شده است:

اهداف یادگیری

اهداف یادگیری

یادگیری هدف اول - شرکت کنندگان قادر خواهند بود مفاهیم و چارچوب را از رشته های مختلف کسب و کار برای تجزیه و تحلیل شرایط و ایجاد استراتژی های مناسب طراحی کنند
 • شرکت کنندگان، از دیدگاه کلان، کارکردهای اصلی کسب و کار را درک خواهند کرد
 • شرکت کنندگان قادر خواهند بود مفاهیم کسب و کار را از یک چشم انداز کلان ادغام کنند
 • شرکت کنندگان قادر خواهند بود تا استراتژی های تجاری مناسب را توسعه دهند
Learning Goal II - شرکت کنندگان قادر به استفاده از ابزارهای کمی و مهارت های تحلیلی در تصمیم گیری خواهند بود
 • شرکت کنندگان درک روش های کمی و تحلیلی کسب و کار را نشان می دهند
 • شرکت کنندگان قادر خواهند بود از تکنیک های کمی و تحلیلی برای تحلیل مشکلات تجاری استفاده کنند
 • شرکت کنندگان قادر خواهند بود از تکنیک های کمی و تحلیلی برای توسعه، پیاده سازی و ارزیابی استراتژی های کسب و کار استفاده کنند
Learning Goal III - شرکت کنندگان قادر به انجام مهارت های بین فردی و رهبری خواهند بود
 • شرکت کنندگان قادر خواهند بود به طور موثر و صریحانه ارتباط برقرار کنند
 • شرکت کنندگان قادر خواهند بود به طور موثر با افراد کار کنند
 • شرکت کنندگان ویژگی های رهبران موثر را درک می کنند
Learning Goal IV - شرکت کنندگان محیط زیست کسب و کار را درک می کنند
 • شرکت کنندگان از تاثیر نیروهای اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژیک و سیاسی در محیط کسب و کار مطلع خواهند شد
 • شرکت کنندگان جهانی سازی را درک می کنند و قدردانی می کنند
Learning Goal V - شرکت کنندگان قادر خواهند بود مسائل مربوط به مسئولیت های اخلاقی و مسئولیت اجتماعی را در تصمیم گیری درگیر کنند
 • شرکت کنندگان از چارچوب اخلاقی مختلف مطلع خواهند شد
 • شرکت کنندگان می توانند تصمیمات تجاری را با استفاده از چارچوب اخلاقی ارزیابی کنند
 • شرکت کنندگان از اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکت درک می کنند
 • شرکت کنندگان قادر خواهند بود مسائل مربوط به مسؤولیت اجتماعی شرکت را در تصمیم گیری های تجاری ادغام کنند

فهرست دوره های مورد نیاز

کدعنوان دورهساعت های اعتباری
ACCT 551حسابداری و گزارشگری مالی2
ACCT 552حسابداری مدیریتی3
ECON 551اقتصاد مدیریتی3
ECON 561محیط کسب و کار ماکرو2
554 FINمدیریت مالی3
FIN 562امور مالی استراتژیک3
MGT 551رفتار و سازمان3
MGT 554مذاکرات تجاری2
MGT 560اخلاق و رهبری2
MGT 561تجارت بین المللی و جهانی سازی3
MGT 562مدیریت استراتژیک3
MGT 564اداره امور شرکت2
MIS 564استراتژی کسب و کار الکترونیکی3
MKT 561مدیریت بازاریابی استراتژیک3
OM 551روش های کمی3
OM 552مدیریت عملیات3

برنامه تحصیلی برای برنامه EMBA


سال 1

58145_EMBA01.jpg

58146_EMBA02.jpg

سال 2

58147_EMBA03.jpg

58148_EMBA04.jpg

درباره مدرسه

سوالات

دوره های مشابه