Keystone logo
King Fahd University of Petroleum and Minerals (KFUPM) - College of Industrial Management (CIM) MBA یکی ازدرجات تحصیلی کارشناسی ارشد و بسیار پرطرفداردانشجویان رشته بازرگانی در سراسر جهان می باشد
King Fahd University of Petroleum and Minerals (KFUPM) - College of Industrial Management (CIM)

MBA یکی ازدرجات تحصیلی کارشناسی ارشد و بسیار پرطرفداردانشجویان رشته بازرگانی در سراسر جهان می باشد

Dhahran, عربستان سعودی

4 Semesters

زبان انگلیسی

تمام وقت

Request application deadline

Sep 2024

Request tuition fees

در محوطه دانشگاه

بورسیه ها

فرصت های بورسیه تحصیلی را برای کمک به بودجه مطالعات خود کاوش کنید

مقدمه

کالج مدیریت صنعتی مدرک کارشناسی (MBA) را ارائه می دهد که آموزش و مهارت های لازم را برای آماده سازی دانش آموزان برای کار و موفقیت در سطوح مختلف مدیریت فراهم می کند. این برنامه تمامی زمینه های کارکردی کسب و کار را پوشش می دهد و دانش آموزان را قادر می سازد که دوره های انتخابی بیشتری را با اهداف شغلی و اهداف شخصی و توسعه آنها مطابقت کنند، که این امر به آنها امکان می دهد تا تمام زمینه های عملکردی را یکپارچه کنند و دید کلی کلی عملکرد سازمانی را بدست آورند. این برنامه دانشجویان تمام وقت و نیمه وقت را پذیرفته و لیستی از دوره های کمبود برای کسانی که زمینه های تحصیل در زمینه های کسب و کار نیست، لیست می کند. روش های مختلف آموزش از جمله یادگیری تجربی، موارد، پروژه های تیمی، تحقیقات میدانی و شبیه سازی استفاده می شود.

در حالی که جهت گیری کلی این برنامه مدیریت عمومی کسب و کار است، همچنین تاکید کافی بر رهبری، جهانی سازی، استراتژی و تأکید بر کاربرد نظریه و مهارت ها در محیط کسب و کار عربستان دارد.

شرایط پذیرش

متقاضی پذیرش در برنامه MBA باید:

 1. یک دوره کارشناسی چهار ساله (BA، BS یا BE) در زمینه کسب و کار، مهندسی و یا علمی از موسسه که برنامه های کارشناسی آنها به طور قابل ملاحظهای در طول، محتوای و کیفیت به معیارهای KFUPM معادل است، با عمده در زمینه پیشنهادی و یا شواهد پس زمینه مناسب برای ورود به زمینه پیشنهادی.
 2. میانگین امتیاز میانگین (GPA) 2.50 یا بالاتر در مقیاس 4.00 یا معادل آن و GPA 3.00 در موضوع زمینه اصلی. رونویسی رسمی و گواهینامه های درجه بندی لازم برای پذیرش نهایی است.
 3. تکمیل تافل با نمره حداقل 520 (PBT)، 190 (CBT) یا 68 (IBT). نمره TOEFL باید به طور مستقیم به تحصیلات تکمیلی (KFUPM کد 0868) ارسال شود. آیلتس نیز قابل قبول است (حداقل 6.0).
 4. تکمیل آزمون پذیرش مدیریت مدرک کارشناسی ارشد (GMAT) با نمره قابل قبول.
 5. حداقل سه توصیه توصیه شده از دانشکده که به متقاضیان دوره های کارشناسی ارایه دادند.
 6. حداقل یک دوره در کالج کالج که شامل هر دو تمایز و یکپارچه سازی موضوعات.
 7. دانش کاری کامپیوتر به عنوان حداقل یک دوره در آن منطقه نشان داده شده است (به عنوان مثال پردازش داده ها، برنامه نویسی، سیستم های اطلاعات و غیره)
 8. حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت. این شرایط ممکن است برای دستیاران فارغ التحصیل، دستیارهای پژوهشی و متقاضیان با سوابق تحصیلی استثنایی لغو شود.

پذیرش دانش آموزان با ضعف

انتظار می رود که دانش آموزانی که به برنامه MBA اعزام شده اند، همه اصول و مبانی را در زمینه های کاربردی مدیریت کسب و کار داشته باشند. کسانی که کمبود 10 را در همه یا برخی از این مناطق داشته اند، فرصت ثبت نام در دوره های کمبودی ارائه شده توسط کالج مدیریت صنعتی را فراهم خواهند کرد. شرایط زیر برای این دانش آموزان اعمال خواهد شد:

 1. آنها به عنوان دانشجویان قبل از MBA پذیرفته شده و مجاز به ثبت نام در دوره های MBA و دوره های انتخابی تا زمانی که تمام دوره های کمبود خود را کامل.
 2. تمام دوره های قبل از MBA باید با یک GPA مجموعا 3.00 یا بیشتر برای دانشجو برای پذیرش در برنامه MBA تکمیل شود.
 3. دوره های قبل از MBA در محاسبه GPA برنامه MBA برای اهداف فارغ التحصیلی حساب نمی شود. GPA تجمعی GPA شامل نمرات در دوره های اصلی، دوره های انتخابی و سمبون می باشد.

دوره های قبل از MBA:

هر مدارک تحصیلی متقاضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. متقاضیانی که در اصول و مبانی فضاهای کاری کسب و کار نقص دارند، امکان ثبت نام در کلیه یا بعضی از دوره های زیر وجود دارد:

 1. ACCT 502 مقدمه ای بر حسابداری و مالی 3
 2. ECON 501 اصول اقتصاد 3
 3. تجزیه و تحلیل آماری OM 502 برای کسب و کار 3

الزامات درجه MBA

داوطلبان برای مدرک MBA، آن دسته از دانش آموزانی هستند که قبلا در این برنامه پذیرفته شده اند و نیازی به انجام دوره های کمبودی ندارند یا دوره های کمبود لازم را با مقیاس GPA حداقل 3.00 در مقیاس 4.0 تکمیل کرده اند و تمام مقررات پذیرش را رعایت کرده اند. الزامات مدرک MBA شامل 42 اعتبار ساعتی است که 30 اعتبار ساعت در دوره های اصلی، 9 اعتبار ساعت در انتخاب و 3 ساعت اعتبار در یادگیری تجربی است.

نیاز دوره دوره MBA: (42 ساعت اعتبار)

دروس

کدعنوان دورهساعت های اعتباری
ACCT 509گزارشگری مالی و تجزیه و تحلیل3
ACCT 510حسابداری مدیریتی3
ECON 510اقتصاد مدیریتی3
FIN 510مالی مدیریتی3
MGT 512رهبری و رفتار سازمانی3
MGT 580مدیریت استراتژیک3
MIS 511فناوری اطلاعات در سازمانها3
MKT 510مدیریت بازاریابی3
OM 511علم مدیریت3
OM 513عملیات و مدیریت زنجیره تامین3

دوره یادگیری تجربی مورد نیاز

کدعنوان دورهساعت های اعتباری
MBA 510عملیات کسب و کار3

دوره های انتخابی

هر دانش آموز باید از 9 دوره اعتبار از لیست دوره های انتخابی خودداری کند. دانشجویان آزادی و انعطاف پذیری را در اختیار علاقه مندان به اهداف شخصی و حرفه ای خود قرار می دهند. یک دانش آموز می تواند دانش و مهارت های خود را با انتخاب گزینه های مختلف از مناطق مختلف عملکرد خود را گسترش دهد و یا ممکن است تصمیم بگیرد تمام انتخاب های خود را در یک منطقه کاربردی تمرکز کند تا عمق و تخصص در آن منطقه به دست آورد. علاوه بر دوره های اجباری MBA در دسترس دانشجویان MBA در دانشکده مدیریت صنعتی، دانشجویان می توانند یکی از گزینه های خود را از سایر دوره های فارغ التحصیلی ارائه شده در دانشگاه با تصویب رئیس گروه و دبیر تحصیلات تکمیلی بگذرانند.

پیش نیازهای MBA برای دانشجویان غیر MBA

58141_PreMba.jpg

58142_MBA01.jpg

58143_MBA02.jpg

نمودار فعلی پیش نیازهای MBA

شرایط پذیرش برای برنامه های کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

حداقل الزامات پذیرش پذیری به صورت یک دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته کارشناسی ارشد در امور کسب و کار به شرح زیر است:

 • یک دوره کارشناسی چهار ساله (BA، BS یا BE) در رشته های کسب و کار، مهندسی، یا علوم از یک موسسه شناخته شده.
 • میانگین نمره درجه (GPA) حداقل 3.00 در مقیاس 4.0 یا معادل آن. رونویسی رسمی و گواهینامه های درجه بندی لازم برای پذیرش نهایی است.
 • تکمیل تافل با نمره حداقل 520 (PBT)، 190 (CBT) یا 68 (IBT). نمره TOEFL باید به طور مستقیم به تحصیلات تکمیلی (KFUPM کد 0868) ارسال شود. آیلتس نیز قابل قبول است (حداقل 6.0).
 • تکمیل آزمون تست پذیرش مدرک کارشناسی ارشد (GMAT) با نمره حداقل 450. نمرات GMAT باید مستقیما به تحصیلات تکمیلی ارسال شود (کد KFUPM برای GMAT 0868).
 • حداقل سه توصیه توصیه شده از دانشکده که به متقاضیان دوره های کارشناسی ارایه دادند. [از طریق سیستم توصیه آنلاین ارائه می شود]
 • حداقل یک دوره در کالج کالج که شامل هر دو تمایز و یکپارچه سازی موضوعات.
 • دانش کاری کامپیوتر به عنوان حداقل یک دوره در آن منطقه نشان داده شده است (به عنوان مثال پردازش داده ها، برنامه نویسی، سیستم های اطلاعات و غیره)
 • حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت. این شرایط ممکن است برای دستیاران فارغ التحصیل، دستیارهای پژوهشی و متقاضیان با سوابق تحصیلی استثنایی لغو شود. برای برنامه اجرایی MBA، حداقل تجربه 8 سال، از جمله 3 سال در سطح مدیریتی متوسط ​​یا بالاتر.
 • رضایتبخش هرگونه شرایط اضطراری اداری یا دانشگاهی را رعایت کنید.

توجه: رعایت حداقل شرایط پذیرش ضمانت پذیری در برنامه را تضمین نمی کند زیرا پذیرش نهایی در معرض ارزیابی کل برنامه و ظرفیت برنامه های فردی است.

درباره مدرسه

سوالات

دوره های مشابه